zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Will mark brainlist if right
Which of these careers interest you? Check all that apply. Postal Service Mail Carrier Government Property Inspector Air Crew Officer Foreign Service Specialist
This claim is to be investigated at .01 levels. “Forty percent or more of those persons who retired from an industrial job before the age of 60 would return to
A. If f(x)=3x+Ž, what is f(-6)? (? JUST NEED THE BOTTOM ANWSER
essay on challenges in a student's life 180-200 words
Melissa has bought a $2 lottery ticket every week for the past 20 years. This week, she won for the first time $2,000, before 30% taxes that are taken out. Comp
Kelly was told she could only expect about 70% of her weekly salary on a disability check if she was ever disabled. The reason for this is to reduce _____. miss
Which of these organelles folds proteins?
The characteristics of soil depend on where the soil forms. Over time, different layers of soil form. Plant growth and health depends on the quality of the soil
The perimeter of a rectangle is 72 m. The width of the rectangle is 16 m. What is the area of the rectangle?