bbea bbea
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

which expression can be used to find the cost of .75 kilogram of cheese at the price of $6.40 per kilogram?

Respuesta :

helpmeplzandty
helpmeplzandty helpmeplzandty
  • 01-02-2019
is there multiple choice answers if so i would be glad to help
Answer Link

Otras preguntas

which of this is not example of simple machine? A) a crowbar,B)a knife,C)a bicycle,D)a wheelchair ramp
What is 512 divided by 52
Today's Riddle I am very easy to get into, but hard to get out of. What am I?
(1 pt) The conservation club has 32 members. There are 18 girls in the club. What is the ratio of girls to boys in simplest form?
How did monopolies contribute to the economic challenges that farmers faced in the United States in the late 19th century?
Hours of daylight and nighttime are equal during the??
is a mushroom abiotic or biotic
Give an example of how structure is related to function in living things
What is 15/8-3/8 ? Express the answer in simplest form.
Vocabulary and Grammar. Which sentence contains three common nouns? A. They made a romantic pair all right, especially in the blindfold sequence. B. They bough