kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

What was the economic policy ofmercantilism?​
1s22s22p63s23p64s23d104p65s24d105p5 What is the name of the element?
Round 8.795 to the nearest cent
a. Identify the error. * 1 point He identified the domain and not the range. He should have realized that there are pairs of weights. He should have found the w
What the decimal for 5/3
Characteristics of an altered state of consciousness include: a) true attachment of new meaning to experiences b) perceptual distortions and hallucinations c
A theater group charges $12.50 per ticket for its opening play of the season. Production costs for the play are $150. Which function could be used to determine
Factoring a Linear Binomial Please include steps: 28 + 8v
The length of a rectangle is 6 units less than the width. The area of the rectangle is 27 units. What is the width, in units, of the rectangle?
Solve for 7(2c-1)-3=6+6c