giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A discounted ticket for a football game costs $12.50 less than the original price p. You pay $63 for a discounted ticket. Write and solve an equation to find th
Help me solve this math matrix equation please!!!
How to solve this problem: Directions for making a quilt say to cut fifteen squares with sides that are 3.625 inches long. What is the side length written as a
Melissa burned her hand on the stove. Why did putting her hand in a bowl of water make the burn less severe? A. Cold transferred to her hand from the water by c
Match each checkpoint with the action it checks for. Checks whether the microtubules have attached to the centromeres of the chromosomes checks for cell size an
25 points!!!!!! PLEASE HELP ME ITS EASY BUT IM DUMB
What literal equation
1.Why do organisms do Meiosis? A.To make more skin and muscle cells in their bodies B.To make gametes (sperm or eggs) C.Just for fun! D.All of the above 2.What
What was the Holocaust? the forced migration of most Jews from Palestine to other parts of the world the Arab-Israeli conflict that followed the formation of th
Select the correct answer : a)Rich do not last for ever b)The rich do not last for ever