daniella12356
daniella12356 daniella12356
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If you make $60 in 8 hours, what is the unit rate? hint: what is your hourly pay?

Respuesta :

24mcbridedarian
24mcbridedarian 24mcbridedarian
  • 02-12-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

Answer Link
alexxusportalatin522
alexxusportalatin522 alexxusportalatin522
  • 02-12-2020

Answer:

60 divided by 8 is 7.5

the unit rate is 7.5 and the hourly pay is $7.50

Answer Link

Otras preguntas

Mitochondria and chloroplasts reproduce the same way free-living bacteria do—by
Which rational number is greater? — 0.76 or 0.76? And why?
How does oxygen enters the blood and is transported to the cells
F=3gh+7c solve for g
If 3 and 4 are magnitudes of vector quantities, when will the magnitude of their sum be 5?
How do you round to the greatest place value
Which rational number is greater? — 0.76 or 0.76? And why?
Pollution is the only way that humans can cause changes to ecosystems. True or false?
what does como te llamas mean in Spanish?
how do you write 2,049,000 in expanded form