rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

On a coordinate plane, a line goes through points (1, negative 1) and (2, 4). This graph displays a linear function. What is the rate of change?
when did ulysses s. grant join the american civil war
What two regions are the most challenging for transportation in Africa therefore making trade more difficult, and having a negative effect on the economies ther
Assertion (A): Oxygen is essential for all aerobic forms of life.Reason (R): Free oxygen atoms combine with molecular oxygen to form ozone.​
How can financial literacy affect the bargaining skills
Kelly’s dance recital is this weekend! They are setting up chairs in the auditorium, and there are six rows of 18 chairs set up. In the first four rows, two ch
What is underconsumption and how did it affect farms?
In what ways, if any, does a single-celled organism differ from its parents
Which of the following groups cannot form a triangle? A. 4,8,5B. 3, 4,5 C. 6, 6, 12 D. 3, 3, 5​
1. Friday Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 List all prime numbers in the cale