michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

The judge chose batie because she sings
True OR False ------------------------y + 15 = 30, y = 20? ​
the boys (clean) the car .it looks new again​
A music-streaming service charges $9 per month for a single user. Additional users within the same household can be added for $3 per month. Write an equation th
The admission fee at a local zoo is $1.50 for children and $5.00 for adults. On a certain day, 3000 people enter the zoo and $9, 400.00 is collected. How many c
answer it pls... T_T .​
Which statement provides an environmental reason to use renewable paper bags instead of nonrenewable plastic bags?
Which currency is it
When does crossing over occur? A. Before Meiosis B. Meiosis 2 C. Meiosis 1 D. After Meiosis
Which property of real numbers IS shown below? 3 + ((-5) + 6) = (3 + (-5)) + 6