xeou
xeou xeou
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

What is best buy £3.99 5kg or 3.2kg £2. 60?​

Respuesta :

beegyanp
beegyanp beegyanp
  • 13-07-2021

Answer:

I would say 5 kg because you get more kg with a little bit more money added

Answer Link

Otras preguntas

one who is actively involved in government activites
The period of an ocean wave is 4 seconds. What is the waves frequency?
a machine can fill 650 bottles in 25 minutes. What is the unit rate at which the machine fills the bottles?
write. the ratio 4/9÷5/9 in simpil
Can you express 9/9 as a mixed number
Shawna has 3 adults 2 children coming over for dessert. she going to serve 2 small apple pies. if she plans to give each person, including herself,an equal amou
write. the ratio 4/9÷5/9 in simpil
what is y+16=31 and show the work
in scoole i need to know whats 14.6 divided by 2
What number is .72 more than .971?