faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

The threshold on a dose-response curve is the:_______. a. point at which the dose of the drug causes maximal response. b. lowest dose at which there is an obser
The administrative activities of controlling, directing, and coordinating police personnel, resources, and activities in the service of preventing crime, appreh
Town meetings have been a part of American history since its foundation. Why do you think it is still important for citizens to attend town meetings over 200 ye
The two mathematical models of language description are generation and recognition. Describe how each can define the syntax of a programming language.
Which Mediterranean country is labeled on this map? A) Israel B) Jordan C) Lebanon D) Syria
Journalists who exposed corruption and terrible social conditions were called muckrakers. True False
what does cultural tourism means?​
Which of the following has given consumers unprecedented power to express likes and dislikes, compare prices, find the best deals, sift through huge numbers of
How did the American Revolution indirectly aid the French in their struggle for independence
What name was given to the meeting of delegates from most of the colonies in response to the Coercive Acts that adopted the Suffolk Resolves, the Declaration of