Rhbeowheve Rhbeowheve
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

Charlotte is buying milk. She can get 64 oz. for $3.00 or 80 oz. for $4.50. Which is the better deal, 64 oz. or 80 oz.?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-06-2022

Answer:

80 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Does vinegar melt ice the fastest?
Individuals with HIV/AIDS are viewed and treated the same as uninfected individuals in society. a. True b. False
14a +28c=7 solve for c
Define the following terms in your own words food chain, food web and energy pyramid
Joshua spent 3/7 of his money on souvenirs on vacation. He has $16 left. How much money did he spend on souvenirs
What allowed Native Americans in Mexico to settle cities larger than those in areas to the north?
When did Japan surrender? A. after the first atomic bomb was dropped B. the day the Soviet Union invaded Manchuria C. the day after Germany and Italy surrendere
During the early 1930s, the main goal of the Bonus Army was to pressure the Hoover administration to (1) strengthen the nation’s defenses (2) end the military d
After World War II, Germany was divided into four parts controlled by: Great Britain Soviet Union Poland The United States Spain France
On the set of axes, draw the graph of the equation y = -(3/4)x + 3.