monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

C3H8 + 5 O2 --> 3 CO2 + 4 H2O Double replacement reaction Decomposition reaction Single replacement reaction Combustion reaction Synthesis reaction
How do mitochondria support cellular functions? Question 9 options: They are important for energy production. They transport material throughout the cell. They
The price of milk increased from 1.89 to 1.99 over the last year what is the percent increase to the nearest while percent
(-7,9) and (3,-11) in slope please help
What drug can lead to increases in openness to experience that lasts a year or longer?.
Please answer without links just answers QUICK!!!!
Does the question mark go inside the quotation marks.
What did Southerners believe about slavery? A)Southerners wanted to free slaves gradually rather than all at once. B)They believed in freeing slaves if the go
Consider two solid spheres of radius R with uniformly distributed charge throughout their volumes. Point P lies on the line connecting the centres of the spher
PLEASE HELP PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS Which statement best describes the similarities between Mussolini and Stalin? Both became allies with Hit