jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

how many tens in five hundred million
Round 125 458 to the nearest hundred thousand
2 4/9 divided by 8/15
The thunderbolt bobsled team is training for Olympic Gold. During practice they start a run with a speed of 0.57 m/s, they complete the 1360 m run in 89.49 seco
What does a rain forest smell like
why do polar bears have sharp claws ?
how do you  figure out the ratio stars to squares when there are 11 squares 5 stars and two circles in the data?
How does the suffix change the meaning of the base word in instruction
how does oral history help us understand the past
What did J.J. Thomson discover about the atom that changed the atomic model previously used?