Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

Tell me how you feel about school this year during the pandemic
please and thank you ​
As you identify clusters of data, you begin to recognize patterns or trends. Data often contain defining characteristics, or criteria, for nursing diagnoses. Li
Only 3% if the water ib Earth us freshwater. About 2/3rds of that water is not available for humans use because ..
Can anyone Help me pleasee ?
Vhich is the MOST cooperative relationship between species?
Read this sentence from paragraph 5: These dirty, unsafe, and cramped apartments were known as tenements. Which word does the prefix un- have the same meaning a
Is a number that is multiplied by a variable.
How many solutions are there to this equation 8x – 6 = 2 (4x + 3) A no solution B one solution C two solution D infinite solution
symphony is a massive multi-movement work for a solo instrument and accompanied by an orchestra.tama o mali​