sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

250 percent of 18 is what? [please type an explanation]​
Jeremy wants an image composed of several images are superimposed onto each other. He doesn't have photo editing software, but wants to do it within the camera
4,863 - 2,737 Help me please
1. How to make a cup of tea?blank,we boil some water blank serve the water in a cup blank,put the teabag in the water blank,add some sugar and milk blank add a
is this a function or no? i just need a simple yes or no please ;-;
In what ways did World War II tie into the reason that the United States ended up in the Cold War?
POV: You’ve been through many question and evening answering some of them. Here’s your break time pass, Enjoy. :D
Find the value of x that will make A||B 5x 3x + 60 A B x= [?] Enter
compare/contrast the word balance
Figurative Language. This is due by 7 and it's 5:30, I need some help T^T