brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

Two 1 litre jugs are each filled with a mixture of olive oil and vinegar. The first jug has 3 times as much as oil as vinegar and the second jug has 4 times as
If 2 less than or equal too X less than or equal too 6, which of the following has the greatest value
Terri's teacher gives her the equation 3(5)^x=127-2x, and tells her that she will not know how to solve it algebraically. Explain how Terri could use a graph to
How many eighths are there in 4 1/4
you have a full cylindrical glass of water that stands 8 inches tall and has a radius of 1.5 inches .if you pour the water into a larger cylindrical glass that
what is the cause and effect for the french citizens armies win their revolution for liberty and equality
If 2 less than or equal too X less than or equal too 6, which of the following has the greatest value
Please tell me five slogans on conservation of natural vegetation.
The Radius of a sphere is 5 feet. find the area of the great circle of this sphere
Terri's teacher gives her the equation 3(5)^x=127-2x, and tells her that she will not know how to solve it algebraically. Explain how Terri could use a graph to