lisahowarth lisahowarth
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

If Betty paid 428.00 for a snow board and that included a 20% discount, what was the original price?

Respuesta :

azenethmercado
azenethmercado azenethmercado
  • 03-12-2019

Answer:

$513.60

Step-by-step explanation:

428 * .2 = 85.6

428 + 85.6 = 513.60

Answer Link

Otras preguntas

A package of 88 ​batteries costs $ 4 . 724.72 . ​What is the cost per battery? $ hint Find the unit cost, or the cost of 111 battery.
What message does Beever convey through his art?
You and your friend meet at the movie theater to see Flying Ninja Toenails 5p of Death. You arrive at 5:40. Your friend arrives at 6:12. How long did you wait f
how to write an email to teacher because im sick ( we have test this morning but im absent)
given point A (3,-4) and point B (8,6) on directed line segment AB
is anyone good at paraphrasing? pls help!!Bantu speakers first divided in two groups: Wide and Narrow Bantu. The modern languages of the first are spoken only o
ASAP PLS HELP ME Which analogy shows cause-and-effect relationship?
I was never told how to do this, i need help
Find it ! Find the perimeter
Spring tides are extremely high and extremely low. This is created when the sun and moon pull together.