TylerNorton12 TylerNorton12
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

if one tulip one daisy and two mums cost $4.20 and 2 daisies one tulip and one mum costs $3.80 and two tulips and two mums cost $4.80 how much does one tulip 3 daisies and two mums cost?

Respuesta :

beingteenowfmao
beingteenowfmao beingteenowfmao
  • 01-02-2020

Answer:

$5.60

Step-by-step explanation:

Ver imagen beingteenowfmao
Answer Link

Otras preguntas

the cost of 3 large drinks and 2 small drinks does $21. for $22, you can get 2 large drinks and 4 small drinks. what is the cost of each drink of the size of dr
during Vietnam the US supported?
HELP!! What is the area of the shaded lune below which is made from the intersection of arcs of A and B?
The half-life of silicon-32 is 710 years. If 30 grams is present now, how much will be present in 300 years? Round answer to three decimal places. Using A(t)=A0
How does periodontal disease increase the risk of respiratory?
5x - 9 = -8y - 3 what’s the x and y value of this equation
Please help and thank you
what statement about a cover letter is true?
Which expression is equivalent to this one? 1/6(x - 18) A)1/6x - 18 B)1/6x • (-18) C)1/6x - 3 D)1/6 + x - 18
Why should teachers be aware of social issues that may impact school success? a. Increased diversity poses a threat to a student's opportunity to succeed. b