soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Spencer wants to choose a career path that wouldn’t hold him to an office or laboratory. Which of the following career paths would be best for him?
Spell the number in Spanish. 1. 11 cuadernos- cuadernos 2. 21 maestros- maestros 3. 31 mochilas- mochilas 4. 71 estudiantes- estudiantes 5. 57 clases- clases
giving brainliest and thank you so much! <3​
What does Strong, willing sinews in your wings mean ? In the poem to America by James Weldon
One of Canada’s most distinctive characteristics is its____.
2xsquared - 72= 0 Solve the equation?
yo help me out Which natural resource is in short supply in Afghanistan water natural gas coal salt
what is the slope of a line through the points (-4, 6) and (4,-2)​
What is the difference? x+5/2+2-x+1/x^2+2x x^2+4x-1/x(x+2) x^2+4x+1/x(x+2) 4/-1(x^2+x-2) x^2+6x+1/x(x+2)
Why are drums so important in many African cultures? A. They are used to gather a community together and for ceremonial purposes. B. They are used during capoer