eduardobd102 eduardobd102
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

DATE
g Practice
cost | 2. Iona's favorite peaches are $2,50 per pound at the local
farmers' market. She bouppt 35 pounds of the peaches
How much did she spend?
he
How much did he spend

Respuesta :

bonbon8196 bonbon8196
  • 03-04-2020

Answer:

She spent  $87.5

Step-by-step explanation:

35* 2.50= 87.5

Answer Link

Otras preguntas

54 decreased by twice a number
The electric charge that eventually forms lightning is built up due to _____. A. static electricity in the air B. sudden heating of the air C. the movement o
Which term describes the forces acting on the car? A.balanced B.buoyant C.unbalanced D.inertial
which angles are acute? check all that apply. thanks
how can you find the perimeter of a shape that has four tips
30/10 as a mixed number
A juvenile is defined under us federal law as being
the superlative form of beautiful
Which of the following is another way to show the ratio 13 to 27
Hardware Restoration reports net sales of $50,000. If sales returns and allowances are $10,000 and sales discounts are $1,500, what are gross sales?