wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

In 1964, illegal border crossings by mexicans increased because
How can patterns be used to determine products of a number and a power of 10?
Find the answers to the super size me worksheet
The nurse is providing care during the immediate postoperative period for a client who had a radical neck dissection. what is the best method to assess for stri
Line a is represented by the equation y=−2x+3 . How do these equations compare to line a? Drag and drop the equations into the boxes to complete the table. Para
What are negative consequences of conforming to stereotypical or bad behaviors in the workplace?
an object moving at 10. km/hr has a kinetic energy of 10. J. what is the kinetic energy of the same object if it is moving at 20. km/hr
A biology class is conducting an experiment to determine how soil pH may affect the germination of pine seedlings. Three pine seeds are placed in a pot of soil
Why did napoleon become a symbol of the romantic hero? 2. how did the promethean hero differ from real-life heroes such as napoleon and byron? 3. why may faust
How would be the immediate result of the negative feedback loop? A. The cold exposure would be reduced B. The hypothalamus would enlarge C. The anterior pituit