leslie25
leslie25 leslie25
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

help solving the problem for number 1-3

help solving the problem for number 13 class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
1. 4 boxes for 12.....12/4 = 3...paid 3 per box
if 6 were bought....6 * 3 = 18 bucks would be spent

2. 2/9 of 36..." of " means multiply
    2/9 * 36 = 72/9 = 8 expected to forget their bows

3. 8 packs for 32.....32/8 = 4 per pack
if 14 packs were bought.....14 * 4 = 56 bucks would be spent


Answer Link

Otras preguntas

what is qualitative and quantitive data?
who wrote the Declaration of Independence
In what direction does an applied force move an object? A. in the same direction as the force B. independent of the force C. in the opposite direction of th
How Do Humans Affect the Desert Biome
can someone help me with number 11 its increasing and I don't get I get how to do decreasing just not increasing
the scale in the drawing is 2cm 5m. what are the length and width of the actual room. __________14inch | 7inch|
Doctors do not administer vaccinations to people who are too sick. Which best explains why? A. The weakened or dead form of the pathogen may not have any effect
Material in the cell nucleus made up of DNA and various kinds of protein is called_______?
six friends share 4 pears
determine wheter 3x+12+x is equivalent to 4(3+x). use properties of operations to justify your answer. please help! answer only if you know!