edgarandresb16
edgarandresb16 edgarandresb16
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Anita pays $20.70 to copy an 18 page report. What is the cost
for each page?

Respuesta :

dojed16873 dojed16873
  • 01-05-2020

Answer:

1.15

Step-by-step explanation:

20.7 divided by 18 equals 1.15

Answer Link

Otras preguntas

Mary and dan went to a bookstore. mary bought 2 notebooks and 3 pens for $14.50. dan bought 1 notebook and 2 pens for $7.50. how much does one notebook cost?
a electronic store sells a certain digital camera for $126. this is 2/3 of the price that a photography store charges. what is the cost of the camera at the pho
6 oraciones donde sustituyas el pronombre personal o dramática
-0.75 - (-2/5) + 0.4 + -(3/4)
On August 1, the supplies account balance was $1,025. During August, supplies of $3,110 were purchased, and $1,324 of supplies were on hand as of August 31. Det
Hurry Please!!!Which best describes what the government had to prove for its censorship of the New York Times to have been acceptable?
Find the missing angle and classify each triangle as acute, obtuse, or right
I need help with this problem Solve for b y=mx+b
the weekly cost per person to rent a cottage on a lake varies inversely with the number of people who share the cost..4 people share the cost, each one pays $31
Which is a characteristic of a theme A. it can be expressed in 1-3 words B. it is general and broad C. it has to do with the story's settings D. it expresses so