kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

4(x-3)=5(x+1) solve the equation above for x
On a new construction site an electrician can install a new light fixture in 20 minutes a project cost for 24 new fixtures to be installed on each of four floor
does the media influence us ?
8) What many atoms are in 100 grams of of Mgo?
the radius of a sphere is 3 inches. which represents the volume of the sphere? 12π cubic inches 36π cubic inches 64π cubic inches 81π cubic inche
What is the last planet discovered?
who do yall want to be president? a.trump b.hilary c.no one
Help me plzzzzzzz and do the same
The inequality x > y is satisfied by point (5, 5). true false
what are the zeros of the quadratic function f(x) = 2x2 – 10x – 3?