nayaarmstrong2 nayaarmstrong2
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose corn chips cost 21.5 cents per ounce . If a bag cost $2.91, how many ounces of chips

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 02-06-2020

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

291/21.5=13.5348837209

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of a fixed cost? A. Rent for an office B. Materials for providing a service C. Paychecks for hourly employee wages D. Packa
Can someone at least help me with this one... the bottom empty one...
An ecotourist is probably a person who is A. Conscientious B.Thrifty C. Extravagant D. Reckless
Counterclaim: Graduation requirements should be based solely on a student's standardized test scores and performance within the classroom. Which claim best cor
A PARAGRAPH MAYBE ON SOCIAL JUSTICE? WHATS SOCIAL JUSTICE?
Songhai was best known for a? 1- thriving trade of imported goods. 2- a dictatorial government that oversaw all aspects of the empire 3- a diverse selection of
What expression is equivalent to the expression b(3b-15)
what is the only surface feature of the moon that can be brought back to earth
the north specialized in
A gas at 20.0°C and 52.1 mL is heated to 93.5°C. What is the new volume?