alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Determine the intercepts of the line. y = 4x + 7 X-intercept: y-intercept:
which organelle would be very abundant in pallisade cell​
please help!! Triangles AABC and ADEF are similar. Find the angles of these triangles if m
(30 POINTS PLEASE HELP I HAVE TO GET THIS IN TONIGHT)The student was asked to read the compound inequality that is represented by the given graph the students a
please help : x^3-57x+56 by x-7​
Which type of energy is modeled after how stars generate energy?
Nike paid Leslie a quarterly dividend check for $900. Leslie owns 400 share of Nike. What was the quarterly dividend for one share of Nike? *
Read the excerpt from We Shall Not Be Moved.The League, like Local 25, had expected a turnout of four or five thousand. They were bowled over by this army, utte
Several key people were involved in programming-language development in the 1970s and 1980s
Would this be X method factoring and how would you do it?