Bobie76 Bobie76
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

in the bakery, a container of cookies is $4.55 and contains 13 servings. divide the coins into 13 equal groups to determine the cost per serving.

Respuesta :

ttzl14 ttzl14
  • 02-09-2016
Per serving cost $0.35.
Answer Link
asyahunter2018 asyahunter2018
  • 02-09-2016
Each serving cost .35 cents.
Answer Link

Otras preguntas

In "Beethoven's Moonlight Sonata," which line is an example of a detail the author added for dramatic interest? a. "Beethoven looked at me." b. "We can scarcel
what is the estimate of 39% of 42
What is pigment mixed with in encaustic painting?
$18.00 breakfast 7% tax
By using sound waves, _______ signals allow oceanographers to determine ocean depth.
_____ established plantations on islands off the coast of Africa.
Draw a quick picture 143 divided by 11 equals 13
Evaluate. 1 – 3 • 7 4 • 2 A. –28 B. –12 C. –32 D. –20
is a voluntary response sample (sometimes, always, or never) valid?
What does beat signify in musical notation?