demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

A speed walker using a pedometer measures her walking speed in feet per minute. If he wants to walk 8 miles in 1 hour, at what feet/minute will she have to walk
A pole is standing in a small lake. If one-fourth of the length of the pole is in the sand at the bottom of the lake, 120 ft. are in the water, and one-fourth o
What is the meaning of Romanticism as it used in this text? Write your own definition of the word here, along with a brief explanation of how you came to that c
Write one of each type of sentence. declarative, interrogative, exclamatory, imperative, simple, compound, complex, using “however,” using a semicolon
A climax community will include which of the following? Question 3 options: A: trees B: animals C: bushes D: grass E: all of the above
How does it support Wiesel’s main idea about indifference ?
Can you anyone solve this please!!?
Which type of selection causes a reduction in the median phenotype?
Sarah has planted a total of 60 plants in her new garden.21 of these are sunflowers.What percentage of the plants are sunflowers?
what are interesting facts about selenium?