animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Opium war taiping rebellion and boxer rebellion is most closely associated with
A quiz has 3 multiple-choice questions with 4 choices for each question. How many ways can a student answer all the questions? A. 3 B. 12 C. 64 D. 81
A quiz has 3 multiple-choice questions with 4 choices for each question. How many ways can a student answer all the questions? A. 3 B. 12 C. 64 D. 81
What best describes the Supreme Court's decision in the Plessy v. Ferguson case? A. The Supreme Court ruled that segregation was illegal B. The Supreme
At STP, which sample contains the same number of molecules as 11.2 liters of CO2(g) at STP? (1) 5.6 L of NO2(g) (3) 11.2 L of N2(g) (2) 7.5 L of H2(g) (4) 22.4
what is an oxyacid and how do I identify it?
Sam wants to enlarge a triangle with sides 3, 6 and 6 inches. If the shortest side of the new triangle is 13 inches, how long will the other sides be?
Which compound is soluble in water?(1) PbS (3) Na2S(2) BaS (4) Fe2S3
Which characteristic is a property of molecular substances? (1) good heat conductivity(2) good electrical conductivity(3) low melting point(4) high melting poin
Which line segments are diameters of circle E? Choose all answers that are correct. A. /AB B. /AC C. /BD D. /DE