gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1.If you cross two pea plants that are heterozygous for flower color (Pp), what is the percent chance that the offspring will be white? 2.Round peas (R) are dom
how did japans location both separate it from and tie it to china andn korea
The circulatory system is an organ system that is composed of __________. cells, organs, and organisms cells, tissue, and organisms tissue, organs, and organism
what is 67/100 closer too 0,1/2 or 1
When making a guess, you are forming a_______. Can you help me complete this sentence??!?!!?
why did congress become the strongest branch of government in the 1880s?
Jesuits combined Catholic beliefs with _______________ beliefs.
For each handmade greeting card jacqui sells,she makes a profit of $0.35. In one week,she made a profit of $42. She sell the cards for $0.75 each. A. About ho
Write the equation in slope-intercept form. y=12+(x-1)(-4)
solve each system using substitution x=-2y=1 x=y-5