loser37 loser37
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Sean is buying 16 pound of tea at a tea shop. The cost of tea is shown.
$24
per lb
Part A
Write the amount of tea as a decimal.
Enter the correct answer in the box.

Respuesta :

ALB2025 ALB2025
  • 02-10-2020
Is there more to the problem or is this all that was given?
Answer Link

Otras preguntas

If the rate of inflation is 2.8% per year, the future price p(t) (in dollars) of a certain item can be modeled by the following exponential function, where is
how did japans geography influence its inhabitant
Compare the average annual temperature of Singapore and quito
A farmer has 160 bushels of apples to sell at her roadside stand. She sells an average of 13 and seven tenths or 13 7/10 bushels each day. Represent the total c
16 POINTS FOR ANSWERING The dot plot represents the prices of different brands of chocolate bars. Each dot represents a different brand of chocolate. How many
What’s the coordinates of point w
Which of the following can increase your credit card’s APR
A cruise ship makes the 1,500-mile trip from London to Athens in 83 1 3 hours. If it travels 10 miles per hour FASTER on the return trip, the return trip will
What was the XYZ affair
x=4 in the equation e^lnx = 4. Why is this so? Can you go through the steps/rules