OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

someone please help me
HURRY I'LL PICK A BRAINLIEST!!! Solve the equation for a. K = 4a + 9ab A. a = K(4 + 9b) B. a = 4(K + 9b) C. a = 4+9b/K D. a = K/4+9b
one end of a 4ft iron rod is attached to the center of a pulley with radius of 0.5 ft. The other end is attached at a 40 degree angle to a wall, at a spot 6ft a
Solve for x. −1/5(x−4)=−2 Enter your answer in the box
do high tariffs end up helping or hurting the economy during the stock market crash??
One reason that businesses want to combine with other businesses is to A. avoid taxes. B. delay expenses. C. hire more workers. D. reduce expenses.
compared to u.s. citizens athenian citizens participation was much more
There are 20 people in tyanyas biking club.she made 25 pounds of trail mix to share on a biking trip.How many pounds of trail mix is that per person
There is a negative association between exercise and obesity. which of the following would a researcher need to demonstrate in order to make the claim that a la
What is 3-1+12+3 1/5 -2.67