Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain how you got the answer for this question,please

please explain how you got the answer for this questionplease class=

Respuesta :

ciarbaze13
ciarbaze13 ciarbaze13
  • 02-11-2020

Answer:

3/22.56 = 7.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
jackvan20010312 jackvan20010312
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

3lb=$22.56

to find the price for 1 lb, divide by 3

3lb/3=1lb

22.56/3=$7.52

Answer Link

Otras preguntas

Do you enjoy being out in the fresh air? The first sentence in the paragraph help to____the main idea it he paragraph. A delay B. Explain C. Introduce D. Spe
I need help for number 13-16 and I also need an explanation please help
For which k will the graph of f(x)=x^2−kx+k^2 cross the x-axis twice?
Although doing his job well is an important aspect of jim's self-concept, he is just not good at his job. correspondingly, he is starting to feel bad about hims
Rachel has 60 scones. She sells them to Robbie , Cameron , Lou’s , Tom and Charlie in that order. Each customer buys more scones than the last and the increase
Please help me on 3,4 and 6. Thanks
Find the value of x. Please help
How did mccarthyism help republicans in the 1952 presidential election?
Phyllis decided to drink, after trying to go to sleep, some warm milk. In the sentence above, the modifying phrase is "after trying to go to sleep." How should
HELP PLZ ASAP!!!!!!!!!