jalayaballard jalayaballard
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Sameen bought 2 pounds of carrots for $6.60. At that rate, how much would 1 pound of carrots cost?

Respuesta :

dylansully04 dylansully04
  • 03-11-2020

Answer:

$3.30

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

u=-4x-1 , solve for x. pls help
what is the dergee of the monomial 5x^6y^3
What is 85.9% of 1,384?
what is the lethal dose of chocolate
What is the meaning of the underlined word in the following quote? "That spiritual and physical oneness we all share with this common homeland explains the dept
along with granite and limestone ____ is another valuable natural resource that is often used as a building stone a.ore b.halite c.quartz d.marble NEED ANSWERS
Pieces of one rock unit contained within another are called
PLEASE HELP!!! The two-way table below shows the number of students in a school who have bikes and/or skateboards at home:
Which of the following planets has the highest surface temperature as compared to the others? Earth Jupiter Mars Venus
What is the meaning of the underlined word in the following quote? "That spiritual and physical oneness we all share with this common homeland explains the dept