angie302 angie302
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

Melinda bought 6 bowls of $13.20 what was the unit rate in dollars

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2016
i think it is about 83 cents
Answer Link
AlishaZaman16 AlishaZaman16
  • 01-10-2016
unit rate is basically asking in this problem, how much is the price of one bowl. The price of one bowl in this situation is 2 dollars and 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

m r co m p re ssmy prev acc got banned and this is my new acc...im a boy of 19
3. Students from 4 classes at Franklin Elementary School are going on a field trip to the theater. Each class has 30 students. There will also be 6 teachers and
How would ancient astronomers from Silla have observed the movement of stars and other objects compared to astronomers today?
18 What is the perimeter of this shape? 7 cm 7 cm 7 cm cm 7 cm 7 cm 7 cm
what are your priorities? projects?​
the length of a rectangular is one less than twice the width. Find the length + width, if the perimeter is 40
In the figure, angle A measures 38 degrees and angle D measures 26 degrees. What is the measurement of angle E?
oh wow i had no idea that is a lot of employees i also want to know what types of programs the federal government fund for its citizens can you give me three ex
18 What is the perimeter of this shape? 7 cm 7 cm 7 cm cm 7 cm 7 cm 7 cm
2nd exercise of a 5-part course. Giving 100p for each. Total of 500p. (Everything must have a procedure) 2. Convert the next rectangular functions into polar fu