shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

Sterre charges $35 to file tax returns, but files for free if she only needs the easiest form. Then she donates $2 to clean water projects per tax return she fi
Extra water losses from heavy sweating or diarrhea will typically result in: select one: a. increased urine output. b. decreased urine output. c. no change in u
What is the purpose of On Noise by Seneca?
The temperature at the boiling point remained constant despite the continued addition of heat by the bunsen burner. what was the energy used for? (as a side not
Plz help I dont understand this at all
Find the measurement of both complementary angles if One is 30° greater than the other
The process by which organisms make more of their own kind is called
Explain how new sources of energy contributed to the industrial revolution
Edwards v. South Carolina focused on two issues: the right to petition the government for a redress of grievances and ///// the right to symbolic speech. the f
Green hybrid auto corporation pays its executives an excessive amount relative to what lower-level employees at the company receive and to what executives at co