jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST!!!! just need help with number 23!! i can calculate well so i just need someone to set it up for me!! i think it’s supposed to be in standa
8(7n+3)=24+7n no solution solution and infinitely many solutions?
Captain John Smith persuaded what Native American group to help the people of Jamestown? Powhatan Metacom Iroquois Delaware
A truck delivers 478 dozen eggs to stores in one day. Write and solve an equation to find n, the number of eggs the truck delivers in one day
Which stage of development are mountain steams in
fill in the blanks. This passage about surveillance under the Patriot Act was written by the _________(1. supreme court, 2. justice department, 3. ACLU) They ar
The winner of a jump rope contest jumped 4 times as long as the person who finished in fifth place. The fifth place finisher jump rope for 120 seconds. Which eq
Pleas Help!! This quiz is really important, question is in picture.
While shopping for a speaker, you see a discount. What expressions can be used to find the total discount? Select all the correct methods that apply (3). 0.3
12÷4×32+(4−2)5 The 3 has an exponent of 2 and the 2 has an exponent of 5, but it is outside the parentheses. If you helped, I would really appreciate it!