rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Personal jurisdiction is not possible over the objection of an out of state defendant ________.
Determine any data values that are missing from the table, assuming that the data represent a linear function. X ly 1 2 12 16 4 a. 2 10 b. C. 14 d. 16
Using a scale factor of 1 inch = 16 feet, what are the blueprint dimensions of a room that is 20 feet * 28 feet? 1.5 in. * 2.5 in. 1.25 in. * 2.25 in. 1.25 in.
What is the molarity of a solution made from dissolving 3.0 moles of NaCl in 250 mL of solution? 3.0 M NaCl 0.012 M NaCl 750 M NaCl 12 M NaCl
Some people think all dreams have special meaning what do you think write with example
change the following sentence into passive voice - unleaded petrol controls pollution​
Solve the equation. -9x + 1=-X+17 Ox=-8 Ox=-2 Ox=2 Ox=8
How did European consumerism lead to the financial success of the Triangle Trade? Select one: a.Consumerism caused Europeans to buy more Indian and Asian goods
Who employed the most slave traders and sellers? Select the best answer from the choices provided. A. European governments B. companies owned by European govern
please help im begging you ill mark brainliest and like and 5 stars​