rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this homework
rlly easy! What is the answer for this? whoever answers this first and answers correctly gets brainliest!
pls help no links Write an equation for the following scenarios. Matt has $400 in his bank account and takes out $20 each week
3 different startegies you can use to manage your mental haelth on a dayly basis.
HELP PLZ HELP I NEED HELP!! AND PLZ EXPLAIN WHY
In Romeo and Juliet, what is Juliet's meaning when she says, "That which we call a rose/By any other word would smell as sweet./50 Romeo would, were he not Rome
rlly easy! What is the answer for this? whoever answers this first and answers correctly gets brainliest!
(2pts) 5) What would happen--and not happen--if NAD+ wasn't able to carry electrons to the electron transport chain?​
And climate change that's how do you determine the circumference of a circle when you know the radius
Question 6 (2 points) CLOSE READ: Analyze the Text Identify the choice that best answers the question. The following question has two parts. Answer Part A first