ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

What is the irony about the caged bird singing?
Concurrent coding is the review of records and/or use of encounter forms and chargemasters to assign codes __________
I am confused regarding the layout of the figure shown in this image. The distance between the two cross-sections is not uniform as it is 6 cm on one end and 8
What to do in 49 days after death?
Determine which of the line if any are parallel a (-1,-2) and (1,0) b (4,2) and (2,-2) c (0,2) and (-1,1) 1.a and b the slopes and the same 2 a and c the slopes
A person invested $210 in an account growing at a rate allowing the money to double every 10 years. how long, to the nearest tenth of a year would it take for t
Ali and Mel are making 3-digit codes. The digit 0 is not used. Ali only uses odd digits. Mel only uses even digits. Ali can make x more codes than Mel. Assume
20 identical prizes are distributed to a group of 180 people. how many ways are there to distribute the prizes if each person can receive at most one prize
41. a cell phone company offers 6 different voice packages and 8 different data packages. of those, 3 packages include both voice and data. how many ways are th
Who did Italy ally with in ww2?