kaitlynski
kaitlynski kaitlynski
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

helpp
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhheeeeeeeeeeelllllllllpppppppp

helpp hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhheeeeeeeeeeelllllllllpppppppp class=

Respuesta :

crazykoalas145 crazykoalas145
  • 03-12-2020

Answer:

a goes with -1/2

b goes with -2

c goes with 2

d goes with -1/2

just multiply the x values of the top equation by the answers and you'll get the x values of the bottom equation :)

Answer Link

Otras preguntas

Emily meal cost 32.75 and Darren's meal cost 39.88 . Emily treats Darren by paying for both meals,and leaves 14% tip. Find the total cost
during the 2011 season, a quarterback passed for 302 yards per game. he played in all 16 regular season games that year. how many total yards did the quarterbac
What are some uncommon synonyms for get or gets?
There are 150 adults and 225 children at a zoo. If the zoo makes a total of $5100 from the entrance fees, and of an adult and a child to attend is $31, how much
y=9/7x+1 standard form
What's 725/1000 in simplest form?
He 25 members of the Reading Club are buying a book to discuss at the next meeting. The club leader got a special price; the book will cost $8.14 for each perso
Which geographic feature contributed to the beginning of Farming communities?
A package of ground beef costs $6.98. The price per pound is $1.86. How many pounds of ground beef are in the package? Round to the nearest hundredth.
What is the unit rate of four pounds of apples that cost $1.96