talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

Lydia recorded the grade-level and instrument of everyone in the middle school School of Rock below. Seventh Grade Students Instrument # of Students Guitar 7 Ba
Can currents be referred to as they
someone please help me. Im giving brainliest!!
What is the slope of the line that passes through the points (-6,-8)and (-14,4) write your answer in simplest form.
Please help me fill in the gaps
3.5 kJ of heat are added to a 3.4 kg block of ice at temperature of -7.6oC. Suppose the amount of heat added to the ice block is doubled. By what factor must th
what's the value of given expression :​2 + 2 ÷ 2
Draft a bystander responsibility law
Don't mind the answer i picked i accidently clicked it
Cuanto es 3×10⁸m+2×10⁸m