a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

Speech A speaker says: You know, I used to play basketball. But then I kinda got bored with it, so. Which of the following is the correct way to transcribe this
The electron configuration of a Mn atom is 1s2 2s2 2p6 3s2 3p6 4s2 3d5. Determine the number of unpaired electrons in the Mn atom. Manganese contains unpaired e
Mary's kite is flying above the beach at the end of a 75 meter string.
A soccer field measures 300 feet by 180 feet. What is the aria of the field?
PLEASE HELP ME WITH GEOMETRY WORK
Find the prime factorization of 148
If a single protein carries out multiple functions, such as binding DNA and activating transcription, then each function may be carried out by a specific region
#26 question An astronaut jumps to a height of 5.00m above the surface of the moon. If the acceleration due to gravity on the moon is 1.6 m/s², how long does it
total momentum of two objects​
What do the following Protestant ideas mean? a. . Scripture alone help!