JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

How does the presence of an acid in a water solution affect the pH of the solution? It lowers the pH. It raises the pH. It does not affect the pH. It
Which sentence in paragraph 3 uses language that is too informal for this passage? A sentence 12 B sentence 13 C sentence 16
Please help!!!! Need this done with in the hour
What lead to the distancing of the employee and the employer? A) Expanding businesses to many cities B) Increasing trade with other nations C) Focus on fina
What’s the rule for this problem???
What real life circumstance inspired sandra cisneros to become a writer? a.her family moved between the united states and mexico many times. b.she grew up in a
2 problems with recycleing​
What is the value of x in the product of powers below plz I need help
Select all that apply. Which of the following were results of the 1949 Communist Revolution? A) land reform B) a planned economy C) democratic reform D) eq
HELP ME , I CANNOT POST PICTURE & I HAVE 2 THINGS THAT REQIRE A PICTURE WHAT DO I DO ??!