davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

Which shows a constant rate of change
Which of the following drugs is considered a stimulant? A.special k B.marijuana C.Cocaine D.Heroin
The study of the interactions between organisms and their cells interrelationships with the physical environment is know as
which detail from the hobbit develops the theme of blind greed in the story?
How many protons and neutrons does Nitrogen - 20 have?  need help before tomorrow
pesticides is it a pure substance or a mixture
what is 2+2+4+7+9+8+×10-11
Please help...........
An effective résumé _____. A: is several pages long B: is organized by topic C: includes a brief personal statement
Who wrote the lyrics for mercy mercy mercy?