jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

Identify the type of scentence: does she know what the assessment is?
Which are appropriate writing styles for an informational paper
The term _____ refers to computers that are among the fastest of any in the world at the time of their introduction.
What was benito mussolini's nickname?
Which bony landmark can be felt and seen, and is commonly used to help determine where to give an intramuscular injection on the lateral surface of the thigh?
formula of area of circle
Society’s future largely depends on the successful socialization of new members. true or false
Suppose you want to fill a pot with 1 gallon of water. You can use a measuring cup the size of a cup or a quart. Which would be best to use? Explain your reason
Answer these questions using possessive adjectives and the words in parentheses
Which of these was a major foreign policy failure during the Carter presidency?