electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

9x-2y=19 7x=21 can you please help me answer this question
What are the electrons is the outer shell of an atom called? What charge will elements in Group 2 form when they are involved in an ionic bond?
What is the answer to this , 6.6=w-1.2 w=
What is the city-state of Athens sometimes called?
When changes occur in a DNA sequence, _______ produced from the DNA may not function correctly, and a _______ disease may result. A.proteins, genetic B.carbohyd
6x-5y=22 y=-8 using systems of equations by substitution
Jaden sells a painting for 10 times the original price he sells a painting for $45.50 what was the original price of this painting
How many fewer minutes does it take to drive 35 miles at 30mi/h than to drive the same distance at 25 mi/h? The answer is 40minutes but i need to know how to
How would you replace 27/50 with the nearest half or whole number without using a number line?
which of the following is a characteristic of a public good?