potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I need help bad pls I rly need it
which expression is equivalent to ​
Do yall ever get that multiple choice test where it says select the right answer and so you are pressured into getting the right one and then when you bring hom
First to interact gets marked brainliest
14x-76+8x+2=180 solve for x please help meeee
What description explains how a flower produces a seed? (2 points) Group of answer choices 1.After the stamen produces pollen, the pollen is moved to the petal
A, B, D, E that is the answer hope I helped
Suppose that the economy is experiencing a recession with an estimated recessionary gap of $10 billion. Congress is considering the use of fiscal policy to ease
please please please help me
Evaluate 3D4C+ 4BCE in base 16​