quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

what feature connects an island to the mainland or to another island
H2SO4(aq) mc011-1.jpg 2H+(aq) + SO42–(aq) The addition of which compound will cause a shift in equilibrium because of a common ion effect? NaCl KNO3 MgSO4 FeC
is jocelyn asked her mom, ''what was it like when you were a child?'' written correctly
You get a cooling effect when acetone is placed on your nails. Why is placing acetone on your nails an endothermic process?
______ buy and sell stolen property as one of the many ways that they make a living. they typically keep some of the profit and share some with the community. a
The mythological creatures that could transform themselves into ravens, swans, and wolves were __________.
What important event led neutral civilians in the South to give their support to the Patriots?
Terrorism has become a global challenge, so the United States has begun working with other nations to cut funding to terrorist cells. Please select the best
John let out 50 foot of kite string when he observes that his kite is directly above a point on the ground 30 feet away from him, how high is the kite ? A) 35 f
Of the following options, what could be a possible first step in solving the equation −7x − 5 = x + 3? Adding 7x to both sides of the equation Subtracting 5 f