Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

Graph the line with the equation y=-1/2+4.
You must prepare 225 mL of 0.9% NaCI and 0.45% NaCI solutions. How many mL of each of the stock solutions will be used?
Mary cut a wire into 7 equal pieces. The wire was originally 7.84 meters long. How long is each piece?
Meter is: a) A dance competition b) A musical instrument c) A device that handles the tempo of a song
A teacher has a box of 88 colored pencils. He gave 46 away. The teacher put the rest of the colored pencils into 7 equal groups How many colored pencils are in
Mike has a bank account whose balance is represented by A(t)=10,000*3.138^t. Where t is in years. Write the function so it reflects the monthly rate of interest
Como Representar la distribución electrónica por el método de la escalera y con los cajones de la distribución eléctronica: En "s" máximo 2 electrones En "p" má
Important brainlist plz help
hello, everyone, can you help me in the grammar MCQ test there is 22 MCQ plz tell me an answer plz write full answer.thank you
When treating water why do we add chlorine to the water?