isabelanders32 isabelanders32
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

When 2/3 tons of coal cost $13.50, what will in ton cost?

Respuesta :

kaelynchan08 kaelynchan08
  • 04-02-2021

Answer:

20.25

Step-by-step explanation:

Divide 13.50 by 2 and then multiply by 3.

Answer Link

Otras preguntas

How do the stanzas help the reader understand the meaning of the poem? A. They help the reader to better visualize the characters B. They break the action of
NEED ANSWER ASAP!!!15 POINTS!!!!A student investigating how experimental conditions affect plant growth grows two identical plants, one indoors and one outdoors
PLEASEEEEE HELPPPPP ASAPPPP (to kill a mockingbird)
how many solutions does 6-3x=4-x-3-2x
Please help I am sooooo confused
how was bravery an essential part of the right movements
Determine if the triangles are congruent. If they are, state why. Darunt by SA ITS DUE AT 5PM PLEASE I NEED TO GET IT DONE WAY BEFORE. HELP!!
HELPPPPPP PLEASEEEEE!!!!!!!!!?
What was one effect of the Second Great Awakening? A. More people opposed arguments about equality in the Declaration of Independence. B. More people supported
Whitney has £12 pocket money.She spends 50% of her pocket money onmagazines.She spends 33% of her pocket money on apps.How much pocket money does she have left?